вівторок, 17 грудня 2013 р.

Вінницькі школярі зібрали понад 1 тону використаних батарейок

     16 грудня у приміщенні обласної бібліотеки ім. Тімірязєва відбулося нагородження переможців і учасників конкурсу по збору використаних батарейок в місті Вінниця. Захід є фінальним етапом проекту "Бізнес для екології. Збільшення конкурентоспроможності українських підприємств за рахунок розвитку сучасних систем збору небезпечних відходів", що реалізує польське Товариство "Інтеграція Європа – Схід" у межах програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
      Конкурс по збору використаних батарейок було оголошено півроку тому, однак активна його фаза розпочалася з настанням навчального року. Його метою було підвищення обізнаності вінничан щодо правильної утилізації небезпечних електронних відходів. Ця тема є надзвичайно актуальною сьогодні, адже щодня в Україні викидають 10-12 тонн пальчикових батарейок. Одна ж батарейка забруднює 20 кв. м землі або 400 літрів води, оскільки містить важкі метали та хімію.
     До конкурсу долучилося 24 вінницьких заклади та установи (з низ 18 – це школи), яким безкоштовно було надано контейнери для збору елементів живлення. Фактично протягом двох місяців вінничанами було зібрано 1105,6 кг використаних батарейок.
      За результатами конкурсу перемогу перше місце здобула школа №29, зібравши 195,5 кг вживаних батарейок. У подарунок навчальний заклад отримав телевізор. Друге та третє місце посіли відповідно школи №35 та №2,які отримали ноутбук і фотоапарат. Всі інші учасники конкурсу отримали заохочувальні призи. 
      Вітаємо!

3 коментарі:

Єдина Країна! Единая Страна!