Перейти до основного вмісту

Microsoft про нас

    Завдяки Microsoft Terminal Services учні отримали доступ до знайомого інтерфейсу ОС Windows з різних пристроїв. А також ми використали стару техніку яка була не придатна для навчального процесу але стала чудовим рішенням для термінальних станцій.
    Нальотова-Дубкова Тетяна Григорівна. Директор закладу ЗШ№35ВМР

     Чому саме так?
     Для надання належного рівня освіти, школи повинні постійно модернізувати як підходи, так і засоби навчання. Саме тому, в загальноосвітніх закладах є значна потреба у використані сучасного програмного забезпечення (ПЗ) в навчальному процесі. Але складна економічна ситуація нашої країни ставить перед освітянами ряд проблем. В умовах швидкого розвитку ПЗ та обчислювальної техніки, доволі складно постійно слідкувати за новинками.
   Постійно зростає кількість старого обладнання яке непридатне для навчального процесу. Також один клас укомплектований комп’ютерами з ОС Linux, подарований КНР, але за відсутності методичного забезпечення не використовується.
     Яке рішення було прийняте?
   Для вирішення усіх проблем було прийнято рішення встановити сервер на базі процессора Intel Xeon E5. В якості програмного забезпечення використати Microsoft Windows Server 2008R2 з службою Microsoft Terminal Services. Комп’ютери з ОС Linux та застарілу техніку переведено в режим роботи «Тонкий клієнт», доукомплектовано класи з використанням тонких клієнтів LuxS TC-11SE. Для обміну методичними матеріалами, та постійної взаємодії вчителя та учнів було впроваджено хмарний сервіс Office 365. Для повної взаємодії з хмарними сервісами було використано програмне забезпечення Microsoft Office 2013.
  Технічну та програмну реалізація проекту, включаючи монтаж, конфігурування та налаштування системи здійснювали фахівці з ІТ академії Microsoft Вінницького національного технічного університету.
     Результатом роботи стали два навчальних класи з 23 робочими місцями для учнів школи. Кожен з учнів отримав своє середовище для роботи, з усім необхідним програмним забезпеченням. До того ж кількість робочих місць можна збільшити за рахунок використання персональних пристроїв учнів, таких як ноутбуки, планшети, мобільні телефони, смартфони тощо. Також стало можливе віддалене використання робочих місць в позаурочний час, чи наприклад, під час карантину.
     Які переваги у використанні технології віртуалізації?
    Завдяки впровадженню даного рішення школа отримала ряд переваг, найголовнішою з яких є вартість рішення.
 • Економія.
    Вартість рішення значно нижча в порівняні з закупкою нових ПК. Також велику економію було отримано за рахунок вартості пакету ліцензій. Додаткові показники економії були отримані за рахунок простоти в обслуговуванні. Варто зауважити, що дане рішення є більш енергоефективними, що дозволить школі економити й надалі. За підрахунками дане рішення стало дешевшим у порівнянні з закупкою нових ПК на 40-45%.
 • Спрощення управління ІТ інфраструктурою.
     Для даного рішення не потрібно додаткового обслуговуючого персоналу, а вся конфігурація централізовано проводиться з серверу, а не налаштовуються усі ПК окремо. Також сервер можна використати для конфігурації усіх інших навчальних класів школи. Оскільки всі програми встановлені на сервері, їх супровід може виконуватися одним системним адміністратором. Оновлення ПЗ проводиться централізовано - наприклад, щоб на 23 робочих місцях оновити Office досить виконати оновлення офісного пакету на сервері. Встановлення нових додатків також проводиться швидко - після інсталяції на сервер і мінімального налаштування нове ПЗ стає доступним всім підключеним клієнтам. Термінальні системи передбачають також розмежування прав користувачів щодо використовуваного ПЗ - наприклад, учень може працювати з поштою і офісним пакетом та навчальними додатками, а вчителі з системними утилітами. Термінальні системи дозволяють учителям підключатися до клієнтської сесії користувача і дистанційно надавати допомогу і вирішувати виникаючі проблеми.
 • Масштабованість.
    Додавання нових робочих місць проводиться простою установкою нових терміналів та їх швидким конфігуруванням на сервері. На новому робочому місці не потрібно ні встановлення та налаштування операційної системи, ні інсталяція додатків і їх конфігурування. Якщо із зростанням числа клієнтів стає недостатньо потужності сервера, можна провести його модернізацію або встановити додатковий сервер, створивши термінальний кластер і налаштувавши схему балансування навантаження між його вузлами. Такий крок підвищить швидкодію всієї системи.
 • Надійність.
      Так як усі дані зберігаються на сервері, не варто перейматись про втрату даних наприклад при апаратних збоях чи коливаннях в роботі електричної мережі. Проведення резервного копіювання на одному сервері відбувається набагато простіше ніш на усіх ПК. Так як у учнів є обмеження використання ПЗ, ризик від втрати даних через програмні збої чи вірусні атаки зводиться до мінімуму. Антивірусні додатки контролюють лише один сервер а не усю інфраструктуру в цілому.
 • Безпека.
     Усі рішення що стосуються безпеки повинні впроваджуватись лише для однієї операційної системи. У адміністраторів та вчителів є усі необхідні інструменти по контролю дій учнів, та тих засобів що можуть ними використовуватись.
 • Недорога та проста модернізація.
     Модернізація всіх робочих місць зводиться до модернізації одного або декількох серверів, що обходиться в декілька разів дешевше і виконується набагато швидше, ніж оновлення (а тим більше заміна) декількох ПК. Для переходу на нові пакети ПЗ чи операційні системи не потрібно проводити переустановлення для всього парку ПК а тільки на сервері. З використанням технологій віртуальних машин можна забезпечити можливість роботи в різних конфігураціях, наприклад з інтерфейсом Windows XP, чи динамічно змінювати апаратну конфігурацію та швидкодію всього класу всього за декілька хвилин.
 • Доступ з будь-якого місця.
    Завдяки можливостям термінальних служб учні та учителі отримали змогу працювати з системою віддалено, тепер можна проводити навчальний процес на протязі карантину, а також учні можуть дома готуватись до занять використовуючи усі додатки що їм потрібно.
 • Використання старої техніки.
      Кількість техніки, яка стає не придатною для роботи в зв'язку з віком щороку зростає. Для оновлення інфраструктури потрібно завжди купувати нову техніку та утилізувати стару. В даній системі було прийнято рішення перевести усю стару техніку в режим тонких клієнтів. Це означає що тепер комп'ютер відіграє роль терміналу, отримує зображення на монітор та відправляє команди з клавіатури та мишки. В якості терміналу можуть використовуватись комп'ютери з мінімальними параметрами швидкодії наприклад комп'ютери на базі Intel Pentium II.
 • Наші партнери 
IT Академія Microsoft Вінницького національного технічного університету, ПП "Вінкластер"

Коментарі

 1. Отличное решение. А сколько это финансовых затрат?

  ВідповістиВидалити
 2. Так рішення супер, щодо фінансових затрат то це питання зараз вирішується, але точно скажу, що це дешевше ніж нові ПК.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

apple vs windows

На вашу думку хто кого...???

22-29 серпня кожен вчитель може долучитися до безкоштовного семінару про STEM-підходи в навчанні

З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua      Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.

Олімпіада з ІКТ

Завдання  ІI етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016/2017 н.р.з інформаційних технологій  ПРАКТИЧНИЙ ТУР