пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Зустрічайте - віртуалізація в освіті

    Часто вчителі змушені миритися з тим, що не можуть належно навчати через брак новітнього апаратного забезпечення. Усе ж деякі навчальні заклади знаходять просте й ефективне розв’язання такого завдання. Наприклад, Вінницька загальноосвітня школа №35 вирішила цю проблему за допомогою сервісу віртуалізації Microsoft Terminal Services. Він дозволив використати непридатну для навчального процесу стару техніку та надати школярам доступ до сучасного ПЗ.
     У вінницькій загальноосвітній школі І-III ступенів № 35 вчаться 1100 школярів. Їх навчають 67 педагогів, серед яких двоє – заслужені переможці Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», а п’ятеро нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України». Не дивно, що ця школа вже декілька років поспіль посідає призові місця в рейтингу міських освітніх закладів.
   Зараз вчителі школи розв’язують завдання: як розвивати інноваційний освітній простір, необхідний для становлення життєво компетентної людини з високим рівнем загальної, психологічної та інформаційної культури. Для цього педагогам потрібне сучасне програмне забезпечення. Однак в умовах швидкого розвитку ПЗ та обчислювальної техніки комп’ютерна база навчального закладу вже застаріла та стала непридатною для необхідного навчального процесу. Серед неї – укомплектована машинами з ОС Linux аудиторія, які подарувала КНР і які вже не використовуються.
     Щоб вирішити цю проблему та повернути застарілі машини до навчального процесу, школа запросила фахівців ІТ-академії Microsoft Вінницького національного технічного університету. Проаналізувавши апаратне та програмне забезпечення, спеціалісти рекомендували перейти на хмарну модель роботи.
    Для цього школа встановила сервер на базі процессора Intel Xeon E5, а як ПЗ обрала операційну систему Microsoft Windows Server 2008R2 зі службою Microsoft Terminal Services. Це дозволило перевести машини з ОС Linux та іншу застарілу техніку в режим роботи «тонкий клієнт». Додатково школа отримала можливість доукомплектувати свої комп’ютерні класи, для чого обрали пристрої LuxS TC-11SE. Це тонкі клієнти, які спеціально створені для академічного сектору та сумісні з Windows Server. Для обміну методичними матеріалами та постійної взаємодії вчителя та учнів фахівці впровадили хмарний сервіс Office 365, а також встановили Microsoft Office 2013.
      Завдяки переходу на режим роботи «тонкий клієнт» школа отримала два навчальних класи по 23 робочих місця в кожному. А за потреби навчальний заклад може легко збільшити їхню кількість, під’єднавши персональні пристрої учнів – ноутбуки, планшети тощо. Додати нові робочі місця можна, просто встановивши нові термінали та швидко конфігурувавши їх на сервері. На новому робочому місці не потрібно встановлювати та налаштовувати ані операційну систему, ані програм. При цьому кожен школяр та викладач отримав своє середовище для роботи з усім необхідним програмним забезпеченням, яким він може користуватися у віддаленому режимі, наприклад, з дому під час карантину.
Перехід на хмарну модель роботи дозволив школі також заощадити значні фінансові кошти на оновлення порівняно із закупкою нових ПК. За підрахунками освітян, впроваджене рішення обійшлося на 40-45% менше. До того ж воно є енергоефективним, що дозволить школі заощаджувати й надалі.
Детальніше про службу віртуалізації Microsoft Terminal Services можна дізнатись на сайті Microsoft.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Єдина Країна! Единая Страна!