Перейти до основного вмісту

Інформатика у Великій Британії

     З 2014 року школи Великої Британії переходять на новий стандарт освіти, в якому звертається особлива увага на галузь інформатики та програмування зокрема. Основним є те, що предмет ІКТ (ICT) знову стає інформатикою (computing): відбувається повернення від володіння певними технологіями та програмними засобами до вивчення основ програмування та обчислювального мислення.
     "Високоякісна інформатична освіта надає учням засоби застосування обчислювального мислення та творчості для розуміння і зміни світу. Інформатика має глибокі зв'язки з математикою, природничими науками, дизайном та технологіями, і забезпечує уявлення про природні та штучні системи.
    Ядром предмету є навчання принципам інформації та обчислень, вивчення того, як працюють цифрові системи, та застосування цих знань для програмування. Базуючись на цьому розумінні учні зможуть створювати програми, системи та різноманітний контент за допомогою інформаційних технологій. Інформатика також розвиває цифрову грамотність - вміння використовувати ІКТ, самовиражатись та формулювати ідеї з їх допомогою - на тому рівні, що потрібен для майбутнього фахівця та громадянина цифрового світу." 
     Навчальні програми надзвичайно загальні: 1-6 клас (2 сторінки), 7-11 клас (3 сторінки). Частину матеріалу (в квадратних дужках) можна не вивчати, це додаткове. 
      Читайте зміст цих навчальних програм, а також деякі інші особливості британської системи освіти далі.
        Національна навчальна програма має забезпечити для всіх учнів:
- розуміння та застосування основних принципів та понять інформатики, в тому числі абстракції, логіки, алгоритмів та представлення даних;
- аналіз задач з обчислювальної точки зору, поширений практичний досвід написання комп'ютерних програм для вирішення таких задач;
- оцінку та застосування інформаційних технологій, в тому числі нових та незнайомих, для аналітичного розв'язку задачі;
- відповідальне, компетентне, впевнене та творче використання інформаційних та комунікаційних технологій. Більше тут 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

apple vs windows

На вашу думку хто кого...???

22-29 серпня кожен вчитель може долучитися до безкоштовного семінару про STEM-підходи в навчанні

З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua      Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.

Олімпіада з ІКТ

Завдання  ІI етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016/2017 н.р.з інформаційних технологій  ПРАКТИЧНИЙ ТУР