Перейти до основного вмісту

Старе, але актуальне запитання

      Знайшов в мережі цікаву статтю, вона є старою за 07.05.2013, але дуже актуальною, ось її заголовок "На Рівненщині засудили небезпечного кримінального злочинця – провінційного вчителя, який скачав для учнів Windows XP
     Прочитав новину від Рівнепатент і ще раз пригадав маразматичне українське слідство та правосуддя.
      Ось основний зміст новини:
   «Кожному вчителю з інформатики хочеться допомогти своїм учням освоїти сучасні комп’ютерні програми. Без них, подальше навчання, написання курсових, дипломних та інших робіт для майбутніх студентів може стати неможливим.
     Так і сталося в одному районному центрі Рівненщини. Вчитель бажаючи кращого для своїх учнів скачав з Інтернету та встановив на кількох комп’ютерах програмне забезпечення Windows XP.
      Хотілося допомогти – в результаті судимість.
    Як не прикро, вчителя засудили за статтею 176 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність з позбавленням волі до 3 років.
  Варто зазначити, що програмне забезпечення є об’єктом інтелектуальної власності. Використання неліцензійного програмного забезпечення в закладах освіти, інших навчальних закладах, в роботі підприємств всіх форм власності чи приватних підприємців є порушенням. Якщо збитки завдані власнику авторських прав на таке програмне забезпечення у значному розмірі – тоді порушника, чи то вчитель, чи директор агентства, буде притягнуто до кримінальної відповідальності».
  Як на мене – це одна із ілюстрацій українського маразму. Маразм називається: несправедливість і вибірковість слідства та правосуддя.
      Я думаю, що в цього вчителя просто не було хорошого адвоката, а може й ніякого не було. А маразм в тому, що у самих міліціонерів (і вони це підтверджують), навіть в міністерстві неліцензійні продукти Windows і не лише цієї компанії – те ж саме і з іншими держчиновниками від місцевого самоврядування і до київських кабінетів. Думаю, що і самі судді не кращі у дотриманні прав виробників програмного забезпечення.
       Це щось подібне до того, що за вкрадену курку селянину дають три роки тюрми, а за відверті крадіжки з держбюджету – високі посади.
        Вчитель звісно що зробив неправильно і протиправно, але яка у цьому суспільна небезпека щоб притягувати за це до кримінальної відповідальності??? Яку матеріальну вигоду він від цього отримав? Наскільки втратила від його дій всемогутня мегакорпорація Windows?
     Але в Україні, на жаль, так трапляється – за порушення прав і небезпечні суспільні діяння, наприклад корупцію, побори, побиття на вулиці, або нічого, або невеликий штраф, а за дріб’язок – відповідальність. Людина не має грошей на хорошого адвоката і за рахунок таких міліція собі робить статистику.
     Тепер Україна може пишатися – звітувати корпорації Windows, що її інтелектуальну власність тут захищають – притягнули до криміналу провінційного вчителя, який хотів навчити дітей комп’ютерної грамотності не по книжкам.
    P.S. Насправді я проти того, щоб красти інтелектуальну власність. Але я за співмірність порушення і покарання за нього. А також проти вибірковості слідства та правосуддя. А от Windows не збідніла б від того, щоб подарувала бідним сільським та провінційним українським школам своє програмне забезпечення. Адже це її майбутні клієнти-користувачі. А зараз вони можуть такими стати або на піратському програмному забезпеченні, або ніяк.

Коментарі

  1. "Великі компанії повинні допомогати маленькім навчальним закладам -благодійність це їх напрямок діяльності та співпраця. " Я за те щоб такий документ був прописані в законі про освіту.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

apple vs windows

На вашу думку хто кого...???

22-29 серпня кожен вчитель може долучитися до безкоштовного семінару про STEM-підходи в навчанні

З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua      Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.

Олімпіада з ІКТ

Завдання  ІI етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016/2017 н.р.з інформаційних технологій  ПРАКТИЧНИЙ ТУР