Перейти до основного вмісту

Школа – у «хмарі». Три історії найпросунутіших учителів України

       Сьогодні покриття Інтернетом в Україні становить 60%. Звісно, показник не вражає, проте вже дає простір для креативу, наприклад — проведення дистанційних уроків в онлайн-форматі під час карантину або коли учні виконують домашні завдання в електронному форматі й надсилають їх учителю через спеціальну навчальну платформу.
     В Україні вже є багато окремих шкільних ініціатив, які успішно працюють з учнями за допомогою новітніх технологій.
   Наприклад, у столичному навчальному закладі «Європейський колегіум» проблем із впровадженням хмарних технологій не виникає, адже учні є активними користувачами ПК, мережі Інтернет та MS Office, а інформатика тут викладається вже з першого року навчання.
  Наразі в школі використовуються різноманітні онлайн-інструменти: OneNote Class (електронний зошит для організації роботи вчителя та учня) і Staff Notebook (інструмент взаємодії між працівниками закладу), MS Office (Office Mix), програма для створення інтерактивних доповідей Sway, Skype, Web 2.0 tools.
     «Перші кроки з використання Office 365 серед педагогічного колективу розпочалися з активної групи вчителів і згодом набули поширення серед усього персоналу школи завдяки серії ефективних тренінгів. На даному етапі ми продовжуємо проводити тренінги й більшість учителів займається самоосвітою завдяки ресурсам Microsoft, зокрема Microsoft Education Community. Зараз неможливо недооцінити зручність використання хмарних технологій в Європейському колегіумі», — розповідає вчитель німецької та китайської мов, координатор розвитку інформаційно-комунікаційних технологій ПП «Навчальний заклад «Європейський колегіум» Віктор Клименко.
    З дещо меншим ентузіазмом, але не менш ефективним результатом до ініціативи застосування нових інструментів у навчанні поставилися учні НВК «Кіровоградський колегіум». «Спочатку учні розділилися зі своїми поглядами щодо моїх інновацій, але поступово ситуація змінилася, і тепер вони вже не уявляють уроків без творчої активності», — розповідає вчитель англійської мови в НВК «Кіровоградський колегіум» Маргарита Калюжна.
        Вона розповідає, що нові підходи до навчання допомагають учням стати більш успішними і підвищують їхні шанси на великі здобутки в майбутньому. «Я можу досягти маленького успіху, який потім переростає у значно більші досягнення і сприяє успішності як учня, так і вчителя», — говорить Маргарита Калюжна. Для роботи з учнями вона використовує зазвичай такі програми, як OneNote, Skype, Paint та Sway.
      У ЗОШ І — ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради теж активно використовують інформаційні технології на основі сервісу Office 365. До впровадження хмарних обчислень тут готувалися ретельно — проводили тренінги, круглі столи, семінари, під час яких вчителів навчали працювати з новими технологіями. «Після такої насиченої інноваційної роботи вчителі використовують хмарні сервіси і в повсякденній роботі», — розповідає учитель інформатики ЗОШ №35 Вінницької міської ради Іван Стромило.
        Наприклад, пояснює він, адміністрація закладу вже активно використовує хмарне сховище OneDrive та Outlook, учитель інформатики та світової літератури провели бінарний урок з використанням інструменту PowerPoint Online, а вчитель української мови та літератури використовує з класом для спільної роботи Word Online, у якому учні редагують речення, а вчитель перевіряє. До того ж, для підтримки навчально-виховного процесу закладу на сервісі Yammer створено корпоративну шкільну мережу SchoolEdu.
    Учні школи, розповідає Іван Стромило, досить позитивно сприйняли ініціативи адміністрації. «Звісно, були такі батьки, які забороняли своїм дітям використовувати технології взагалі, але попрацювавши певний час з іншими, ті учні, яким забороняли, почали користуватись ними. Можливо, батьки переглянули питання необхідності використання інновацій у навчанні», — розповідає він.
        Завдяки використанню інновацій в освіті учень та вчитель можуть працювати дистанційно над спільною роботою, каже вчитель вінницької школи. «Наприклад, під час карантину наші вчителі проводили для учнів вебінари через сервіс «Skype для бізнесу». За допомогою цього сервісу можна приєднувати до конференції весь клас, транслювати учням презентації PowerPoint, проводити опитування, спілкуватися в чаті. Цікавим є те, що після завершення конференції учитель має готовий відеофайл, із записом усього того, що він демонстрував. І цей файл він може розмістити на відеохостингу для подальшого перегляду», — пояснює Іван Стромило.
      За його словами, впровадження інноваційних технологій дає змогу навчати учнів за індивідуальним освітнім маршрутом, розвивати системи індивідуального та дистанційного навчання, підвищувати результативність роботи з всебічного гармонійного розвитку школярів.
     Серед інших результатів — ефективніша комунікація між викладачами, учнями та адміністрацією. «Нові сервіси розширили поле інноваційних технологій і, як наслідок, зробили навчальний процес цікавішим та ефективнішим для всіх учасників. Ми створюємо безперервний навчальний процес та комунікацію всередині нашої школи завдяки додатками для гаджетів і телефонів. Новітні технології роблять школу сучаснішою, цікавішою та прогресивнішою, такою, яка здатна здивувати», — додає Віктор Клименко.
       «Але щоб втілювати інновації в освіту, потрібне певне фінансування, підтримка спонсорів. Звісно, є багато сервісів, і серед них — Microsoft Office 365, які надаються для освіти безкоштовно, але тут знову-таки потрібні спеціалісти, адміністратори для підтримки системи», — вважає Іван Стромило.
      Він пояснює, що неабияке значення в такому процесі відіграє адміністрація закладу, яка знаходить різні шляхи для реалізації різних ініціатив. «Можна ввести у штатний розклад системного адміністратора, забезпечити гідну заробітну плату і, можливо, запровадити також контрактну основу, договір між учителем та директором», — говорить він.
     Крім цього, можна, для прикладу, організувати доступні тренінги для викладачів або конкурси та проекти для зацікавлених учителів, додає Віктор Клименко. «Можливо, зробити використання ІКТ однією з обов’язкових вимог для підвищення кваліфікаційної категорії вчителів і, звичайно ж, забезпечити всіх вчителів достатньою матеріально-технічною базою для реалізації всіх інноваційних проектів та сміливих задумів», — пояснює він.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

apple vs windows

На вашу думку хто кого...???

22-29 серпня кожен вчитель може долучитися до безкоштовного семінару про STEM-підходи в навчанні

З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua      Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.

Олімпіада з ІКТ

Завдання  ІI етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016/2017 н.р.з інформаційних технологій  ПРАКТИЧНИЙ ТУР