Перейти до основного вмісту

Олімпіада з ІКТ

Завдання 
ІI етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016/2017 н.р.з інформаційних технологій 
ПРАКТИЧНИЙ ТУР
Умова задачі «Азбука Морзе»
(Завдання виконується виключно засобами MS Word ,
результат роботи учасника зберегти у файл Morze . doc x ( Morze . doc ))
 •  Оформити текст згідно зразка Морзе.pdf
 • Задати наступні параметри полів: верхнє – 1,85 см , нижнє – 1,2 см , ліве – 3см , праве – 1 см .
 • Заголовок оформити згідно зразка. Кожна наступна буква слова зсувається вниз або вгору відносно попередньої букви на 5 пт .
 • Розділити текст на 4 розділи згідно зразка, написати заголовки до розділів шрифтом Times New Roman , розміром 18 пт , накреслення – напівжирний .
 • Створити стиль з назвою «Мій стиль», що базується на стилі «Звичайний». Формати стилю: шрифт Calibri , розмір 13 пт , нахилений , колір темно-синій . Застосувати стиль до І розділу.
 • До першої картинки застосувати стиль «Металевий овал» або встановити формати згідно зразка.
 • Текст ІІ розділу розмістити в 2 колонках. Ширина першої колонки – 9 см , проміжок між колонками – 1,25 см. Між колонками встановити розділювач.
 • Автоматично створити зміст документу.


Умова задачі «Азбука Морзе»
(Завдання виконується виключно засобами MS EXCEL,
результат роботи учасника зберегти у файл Morze .xlsx ( Morze .xls )
      Всі ми чули про Азбуку Морзе (Image.jpg), яку понад століття використовували військові та цивільні фахівці в галузі зв’язку. Винайшов її американець Семюел Фінлі Бриз Морзе в 1838 році.
    Спочатку вона застосовувалася в спеціальних телеграфних апаратах, які теж винайшов Семюел Морзе, для здійснення передачі і прийому повідомлень за допомогою телеграфного зв’язку. На одному кінці дроту знаходився передавач, так званий телеграфний ключ, а на іншому – електромагнітний приймач, який здійснював управління механізмом, що записував повідомлення на паперову стрічку.
    Засобами електронних таблиць змоделюйте роботу електромагнітного приймача, який приймає слово довжиною не більше 20 символів (Morze.PNG). Отримуючи слово, він перекодовує його, використовуючи відому азбуку Морзе. В комірку D2 вводиться слово, все інше електромагнітний приймач автоматично робить сам. Формати: шрифт Calibri, розмір 11 пт, вирівнювання, границі та заливка комірок згідно зразка Morze.PNG.
       Виведення в комірках зайвих повідомлень (ділення на 0 і т.п.) неприпустимо!

Умова задачі «Кодування»
(Завдання виконується виключно засобамиMS PowerPoint)
Результат роботи учасника зберегти у файл Koduvannya .pptx ( Koduvannya .ppt) 

      Засобами PowerPoint створити презентацію згідно зразка (Кодування.wmv), яка складається з 3 слайдів:
 1. Фон слайда – відредагована картинка Рисунок.jpg. Перехід на 2-й слайд відбувається при натисканні на автофігуру Рисунок1.png, перехід на 3-й слайд – на автофігуру Рисунок2.png.
 2. Використовуючи Олівець, зімітуйте написання слова «Морзе» в кодах.
 3. Зімітуйте роботу передавача Морзе. Передавач намалюйте, використовуючи автофігури згідно зразка (Зразок7.PNG).
Примітка: Перехід між слайдами при натисканні на кнопку миші має бути заблоковано. Для повернення на 1-й слайд використовується кнопка «Додому», що міститься у правому нижньому куті слайда (див. зразок Кодування.wmv).


Умова задачі «Кодування»
(Завдання виконується виключно засобамиMS ACCESS)
Результат роботи учасника зберегти у файл Koduvannya .accdb ( Koduvannya .mdb )
Реалізувати базу даних «Кодування», яка складається з 3 таблиць:
 • Морзе – для створення таблиці дані експортувати з файлу « For access . xls »;
 • Unicode – для створення таблиці дані експортувати з файлу « For access . xls »;
 • Кодування – створити таблицю згідно зразка (Зразок1.PNG);
Створити зв’язок між таблицями згідно зразка (Зразок.PNG). 
Створити запити:
 • Загальна таблиця – створити таблицю згідно зразка (Зразок2.PNG), використовуючи існуючі таблиці. Значення полів «Зсув вправо» та «Зсув вліво» обчислити відповідно додаванням та відніманням одиниці від значень поля «Unicode».
 • Морзе (вибірка) – вибрати з таблиці «Морзе» тільки ті записи, в кодах яких зустрічається послідовність символів «---»;
 • Вісімкове кодування – створити запит, в якому кожній літері українського алфавіту відповідатиме код Unicode , записаний у вісімковій системі числення (Зразок3.PNG);
 • Шістнадцяткове кодування – створити запит, в якому кожній літері українського алфавіту відповідатиме код Unicode , записаний у шістнадцятковій системі числення (Зразок4.PNG);
Переведення чисел у вісімкову та шістнадцяткову системи числення відбувається за допомогою обчислень (формул, функцій і т. п.).
Створити форми:
 • Загальна – форму створити згідно зразка (Зразок5.PNG). Шрифт “Calibri” , розмір 14 пт , колір чорний . Фон форми – картинка Рисунок.jpg, яка розміщується в центрі форми. При виборі певного перемикача відкривається відповідна таблиця або запит;
 • Пароль – форму створити згідно зразка (Зразок6.PNG). Після введення слова і натискання клавіші введення формується пароль у вигляді слова-перевертня (слово, яке формується з букв, написаних ззаду наперед). Максимальна кількість символів у слові – 12 літер.
Увага! В усіх таблицях і запитах букви українського алфавіту повинні бути відсортовані за алфавітом!

Завдання ІІ-го етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій 2016 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

apple vs windows

На вашу думку хто кого...???

22-29 серпня кожен вчитель може долучитися до безкоштовного семінару про STEM-підходи в навчанні

З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua      Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.